02166391515 - 02188710101

زانو جوشی استیل

10 / 10
از 1 کاربر

زانو جوشی از جنس فولاد است. از زانو جوشی در اکثر صنعت ها استفاده می کنند. طریقه ی استفاده از زانو جوشی به این ترتیب است که زانو جوشی در سایز های مختلف و زاویه های مختلفی وجود دارد که به صورتی است که دو لوله را به هم متصل می کند و زانو جوشی می تواند برای تغییر جهت در زوایای مورد نیاز لوله را هدایت کند. زانو جوشی در زوایای 45 درجه و 90 درجه و 180 درجه وجود دارد. زمانی که بخواهیم تغییر مسیر لوله در یک مسیر را داشته باشیم از زانو جوشی 45 درجه استفاده می کنیم و زمانی که بخواهیم تغییر شعاع داشته باشیم از زانو جوشی 90 درجه استفاده می کنیم و در زمانی که بخواهیم برگشت داشته باشیم از زانو جوشی 180 درجه که U شکل است استفاده می کنیم. برای خرید انواع زانو جوشی و همچنین جهت مشاوره برای انتخاب نوع محصول شرکت تجارت استیل راد در خدمت شماست.

خرید زانو جوشی

در زمان خرید زانو جوشی باید دقت کنیم که مسیر لوله چگونه است و ما چه زاویه ای از زانو جوشی می خواهیم و با توجه به آن خرید خود را انجام دهیم. همین طور در زمان خرید زانو جوشی باید دقت شود که زانو جوشی درز دار می خواهیم یا زانو جوشی از نوع مانیسمان را می خواهیم.

زانو استیل

انواع زانو جوشی

انواع زانو جوشی در دو مدل ساخت درز دار و مانیسمان تولید می شود. به این صورت که در روش زانو جوشی درز دار ورق به شکل لوله در می آید و سپس توسط الکترود دو سر آن به هم جوش می خورد ولی در روش مانیسمان زانو جوشی ماده ی اولیه توسط یک شیء لوله مانند از وسط لوله ای می شود و دیگر نیاز به درز در آن وجود ندارد. شرکت تجارت استیل راد دارای انواع زانو جوشی با مدل های مختلف آن می باشد.

انواع زانو استیل متناسب با نیاز خود را میتوانید از شرکت تجارت استیل راد یکی از شرکت های عرضه کننده انواع لوله و اتصالات خریداری نمایید. شرکت تجارت استیل راد با توجه به اینکه از شرکت های کاملا مشتری مدار میباشد تا جای ممکن سعی نموده تا قیمت های بسیار مناسبی را برای محصولات خود در نظر بگیرد و همچنین امکان ارسال محصولات به سراسر کشور را  نیز فراهم آورده است.

یکی از کاربردی ترین و پر مصرف ترین اتصالات که در ابعاد و سایزهای مختلفی نیز تولید و بفروش میرسد زانو استیل است که از استیل در ساخت آن بهره گرفته شده است و استیل بودن زانو نیز باعث شده تا از قابلیت ضد خوردگی و ضد اکسید برخوردار باشد. زانو استیل که به صورت زاویه دار ساخته میشود از هیچگونه پیچیدگی خاصی مانند برخی اتصالات بر روی خود برخوردار نیست و تنها برای تغییر مسیر لوله مورد استفاده قرار میگیرد. زانویی استیل تنها با لوله های استیل قابل استفاده میباشد و به نوعی تکمیل کننده لوله های استیل است. استیل به کار رفته در ساخت زانو باعث شده تا مزیت های زیادی برای آن ایجاد شود که یکی از بزرگ ترین مزیت های آن عدم فرسایش زانویی در برابر آب و همچنین رطوبت و یا حتی حلال ها و اسیده ها میباشد.

زانو استیل

صنایع غذایی بزرگترین مصرف کننده زانو استیل

یکی از خواص  زانو استیل بهداشتی بودن آن است و این بهداشتی بودن آن نیز به استیل به کار رفته در ساخت زانو مربوط میشود. استیل از فلزات ضد زنگ است و همچنین نسبت به دیگر فلزات نیز آلودگی کمتری را به خود جذب میکند که این موضوع در بهداشتی بودن زانو تاثیر بسیار زیادی گذاشته است. بهداشتی بودن زانو استیل کاربرد آنرا در صنایع مواد غذایی دو چندان کرده است. کاربرد زانو استیل در صنایع مواد غذایی به مواردی همچون تغییر مسیر جریان مواد به شکل مایع و یا گاز با زاویه ۴۵ درجه، تغییر مسیر جریان مواد به شکل مایع و همچنین گاز با زاویه ۹۰ درجه، کاربرد زانو استیل در صنایع غذایی و در ورودی و همچنین خروجی مخازن، استفاده از زانو استیل در ورودی و خروجی رادیاتورها، کاربرد زانو استیل بمنظور بهینه کردن دیگر اتصالات استیل مربوط میشود.

زانو استیل جوشی

یکی از انواع زانو استیل که توسط جوش میتواند اتصال میان دو لوله را برقرار کند زانو استیل جوشی میباشد. زانو استیل جوشی در دو نوع تولید میشود که یک نوع دو سر جوش و نوع دیگر نیز یک سر جوش و یک سر دنده میباشد. زانو استیل جوشی توسط الکترودهای جوش استیل به لوله متصل میشوند و زانو های دنده ای نیز به خوبی درون لوله قرار میگیرند که اتصالی بسیار محکم را بوجود می آورند.

زانو استیل

چه زمانی از زانو جوشی استیل استفاده میشود؟

همانطور که گفته شد زانو استیل در دو نوع جوشی و همچنین دنده ای قابل خریداری میباشد که این سوال را بوجود می آورد که چه زمان از زانو جوش استیل استفاده میشود؟ در لوله کشی هایی که آب بندی از اهمیت زیادی برخوردار است از زانو جوشی استیل استفاده میشود که میتواند به خوبی لوله را آب بندی کرده و اجازه تراوش آب را به بیرون از لوله ندهد. زانو استیل جوشی برای استحکام بلند مدت و مقاومت بیشتر در لوله کشی کاربرد بسیار زیادی دارد و در مواقعی که نیاز به اتصالی با کیفیت و محکم آن هم طولانی مدت باشد از این نوع زانویی استفاده میشود. فشار جریان عبوری از داخل لوله نیز در صورتیکه از نوع فشار قوی باشد در نتیجه باید از زانو استیل جوشی برای اتصال دو لوله استفاده شود تا اتصال بر اثر فشار باز نشده و یا مایع یا گاز به بیرون  تراوش نکند. همچنین در مواقعی که لوله کشی تا سالها بدون دست کاری باقی خواهد ماند باید از این نوع زانویی برای اتصال استفاده شود.

با تمامی این تفاسیر زانو استیل جوشی بهتر است یا دنده ای ؟

زانو استیل جوشی و همچنین زانو استیل دنده ای هر دو از ویژگی های خاص خود برخوردار هستند و همچنین در لوله کشی ها کاربرد فروانی نیز دارند اما باید توجه داشته باشید که اگر بعد از لوله کشی نیاز به تعمیر و سرویس لوله وجود داشته باشد در این صورت باید از زانو استیل دنده ای استفاده شود که میتوانید به راحتی آنرا تعویض کرده و با زانویی دیگری جایگزین کنید. اما  در صورتیکه نیازی به تعویض زانویی وجود نداشته باشد در این صورت به راحتی میتوانید زانویی جوشی را استفاده کنید که میتواند فشار بیشتری از جریان عبوری را تحمل کند.

زانو استیل

زانو استیل ساکت ولد

یکی دیگر از زانو استیل هایی که برای آب بندی کامل مورد استفاده قرار میگیرد زانو استیل ساکت ولد میباشد. زانو استیل ساکت ولد جزو زانویی هایی است که با فیت شدن لوله و همچنین اتصالات استیل به خوبی آب بندی میشود. البته در صورتی که از یک جوشکاری نیز بعد از اتصال استفاده شود روند آب بندی به خوبی  به نحو احسن انجام خواهد شد.

انواع زانو استیل بر اساس متریال

زانوهای استیل بر اساس متریال به کار رفته در ساخت خود به دو دسته مختلف تقسیم بندی میشوند که یک نوع زانو استیل کربن و دیگری زانو استنلس استیل میباشد. هر دو نوع این زانو استیل ها کاربرد بسیار زیادی دارند اما زانوهای استنلس استیل کاربرد بیشتری به دلیل ویژگی های خود  نسبت به زانوهای استیل کربن دارند.

انواع زانو استیل بر اساس زاویه

زانوهای استیل نه تنها از لحاظ متریال به کار رفته در ساخت آنها بلکه از لحاظ زاویه نیز به انواع مختلفی دسته بندی میشوند. از انواع زانو استیل بر اساس زاویه میتوان به زانو استیل با زاویه ۴۵ درجه، ۹۰ درجه، ۱۳۵ درجه و همچنین ۱۵۰ درجه اشاره نمود.

زانو استیل با کیفیت را تهیه کنید

هر نوع زانو استیل را که تهیه و خریداری میکنید بهتر است تا به کیفیت آن توجه داشته باشید و تنها زانویی هایی را خریداری کنید که از کیفیت مناسبی برخوردار باشند. کیفیت برای زانویی ها بسیار مهم است زیرا زانو استیل ها به عنوان یک اتصال دهنده عمل  میکنند که باید به خوبی بتوانند فشار جریان را تحمل کرده و با مشکلی روبرو نشوند. برخی از زانو استیل ها در ابتدا شاید بتوانند فشار جریان را تحمل کنند اما پس از مدتی قادر به تحمل جریان نبوده و آب و یا گاز از درزهای آنها به بیرون تراوش خواهد کرد که این مشکل بیشتر در زانو استیل های دنده ای نیز مشهود است. اما زانو استیل هایی که اتصال پر قدرت و با کیفیتی را بر قرار میکنند به هیچ وجه با چنین مشکلاتی مواجه نمیشوند و میتوانند اتصالی محکم و پایدار را پدید آورند. همچنین زانو استیل نباید بعد از مدتی اکسیده شده و زنگ بزند که یک زانو با کیفیت که از بهترین نوع استیل در ساخت خود بهره برده باشد هرگز با چنین مشکلاتی مواجه نخواهد شد.

از کجا میتوان بهترین و با کیفیت ترین زانو استیل را خریداری نمود؟

برای خرید زانو استیل باید فروشگاه ها و یا بهتر است شرکت هایی را انتخاب کنید که بصورت تخصصی در این زمینه فعالیت میکنند و میتوانند زانوهایی که از کیفیت و استحکام لازم برخوردار هستند را به شما بفروش برسانند. برای خرید زانو استیل با کیفیت آن هم با قیمتی بسیار مناسب تنها کافیست شرکت تجارت استیل راد را انتخاب کنید که یکی از شرکت های تخصصی در زمینه فروش انواع محصولات استیل میباشد را انتخاب نمایید.

برای ارتباط فوری در پیام رسان واتساپ کلیک کنید. 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :