02166391515 - 02188710101

فلنج استنلس استیل

10 / 10
از 1 کاربر

فلنج استنلس استیل چیست؟

فلنج استنلس استیل نوعی وسیله برای اتصال بین لوله ها می باشد. که به صورت کربن استیل واستنلس استیل ساخته می شود. از فلنچ استنلس استیل برای فشار بالا و همین طور دمای بالا و در جا هایی که ارتعاشات زیادی وجود دارد استفاده می شود. از فلنج استنلس استیل برای دما های زیر صفر و یا بسیار زیاد و فشار زیاد استفاده می شود. محور فلنج دار به سه قسمت تقسیم می شود: فلنج، گسکت، پیچ. در اغلب فلنج استنلس استیل جای اتصال پیچ و مهره به هم وجود دارد که به منظور مقاومت آن در مقابل فشار و دما است. مواد برای آماده سازی و تولید فلنج استنلس استیل با استفاده از ماشین کاری انجام می شود و جا های پیچ و مهره روی آن مشخص می شود. امروزه با توجه به این که روش ساخت فلنج استنلس استیل با ماشین کاری بسیار زمان بر است نمونه ی اولیه آن توسط ریخته گری و فورج در کوره آماده و تراش کاری می شود.

فلنج استنلس استیل در مدلهای مختلف گلودار، اسلیپون،کور،ساکت وهمچنین در کلاسهای 150_300_600_1500 و در آلیاژهای 316_304_دابلکس و.... عرضه میگردد.

 

 

برای ارتباط فوری در پیام رسان واتساپ کلیک کنید. 

خرید فلنج استنلس استیل

خرید فلنج استنلس استیل با توجه به نیاز و سایز لوله های تایین می شود. فلنچ ها در سایز های مختلفی هستند. خرید فلنچ استنلس استیل باید از سایت های معتبر صورت گیرد. در سایت شرکت تجارت استیل راد انواع فلنچ استنلس استیل موجود است.

فلنج استیل

کاربرد فلنج استنلس استیل

فلنج در انواع مختلفی تولید می شود. انواع فلنچ استنلس استیل مانند فلنج گلو دار و یا گردن دار که برای جوش دادن لب به لب از آن استفاده می شود، فلنج اسلیپون و یا تخت که به صورت رینگی است و لوله در داخل آن جوش داده می شود، فلنج ساکت ولد که تقریبا شبیه به فلنج اسلیپون دارد که لوله داخل لبه ی آن جوش داده می شود، فلنج های ریختگی و فورج که رینگی هم نام دارد که نام های دیگر آن فلنچ لب جوینت و تبدیلی نیز می باشد.

برای خرید فلنج استیل آن هم با بالاترین کیفیت و همچنین مناسب ترین قیمت تنها کافیست شرکت تجارت استیل راد که از شرکت های تخصصی و پیشرو در زمینه فروش انواع لوله و اتصالات و همچنین شیر آلات استیل میباشد را انتخاب و با خرید از این شرکت کیفیت و همچنین قیمت مناسب را تجربه نمایید.

یکی از انواع اتصال دهنده هایی که به شکل یک جفت قطعه دیسکی میباشد و با کمک پیچ و مهره ها میتواتد قطعات را به یکدیگر متصل کند فلنچ استیل میباشد. در واقع فلنج استیل نوعی اتصال دهنده میباشد که به عنوان جایگزینی برای جوشکاری محسوب میگردد و امروزه کاربرد فراوانی نیز پیدا کرده است. فلنج استیل در صنایع پتروشیمی،نفت،گاز و تاسیسات و همچنین ساخت و ساز کاربرد بسیار زیادی دارد. فلنچ استیل میتواند به خوبی لوله ها و شیر آلات را به یکدیگر متصل کرده و عمده دلیل استفاده از آن نیز تحمل بسیار بالای فشار وارد آمده از سوی حلال ها  و مایعات در حال عبور از لوله ها میباشد. به طور کلی کاربرد فلنج استیل را میتوان اتصال و بستن لوله ها به یکدیگر، اتصال قطعات به یکدیگر و تغییر مسیر  و همچنین تغییر قطر لوله ها دانست.

برای ارتباط فوری در پیام رسان واتساپ کلیک کنید. 

 فلنج استیل

انواع فلنج استیل بر اساس مواد تشکیل دهنده

فلنج استیل یکی از پر کاربرد ترین فلنج ها میباشد و به دو نوع کلی نقسیم بندی میشود که تفاوت این دو در مواد اولیه به کار رفته در ساخت فلنج ها میباشد. فلنج های استیل از دو ماده اولیه متفاوت در ساخت خود بهره برده اند که یکی از این مواد اولیه کربن استیل و دیگری نیز استنلس استیل میباشد. نحوه ساخت فلنج های استیل یک مقوله بسیار مهم در ساخت فلنج ها محسوب میگردد. در میان فلنج های استیل کربن و استنلس استیل این فلنج های تولید شده با استنلس استیل است که نیاز بیشتری به ماشین کاری دارد و  البته کاربرد بیشتری نیز پیدا کرده است. امروزه با توجه به اینکه زمان زیادی برای ماشین کاری فلنج ها نیاز است از روش کوره ای برای تولید آنها استفاده میشود که زمان کار را تا حد زیادی کاهش داده و همچنین از روش های بسیار دقیق نیز محسوب میگردد. بعد از تولید فلنچ ها از دستگاه CNC   برای فرزکاری و همچنین تراش آنها استفاده میشود.

نحوه تولید فلنج استیل

برای تولید فلنج استیل به نوع استیل و موادی که در ساخت آن مورد استفاده قرار میگیرد توجه میشود. یکی از مراحل مهم ساخت فلنچ استیل ماشین کاری آنها میباشد که این ماشین کاری باید با دقت هر چه تمامی انجام شود. نحوه ماشین کاری فلنچ های استیل که در ساخت خود از کربن بهره برده اند با فلنج هایی که در ساخت خود از استنلس استیل بهره برده اند متفاوت است و ماشین کاری فلنچ های ساخته شده با استنلس استیل زمان بر و همچنین دشوار تر میباشد.

تولید فلنج استیل در کوره

یکی از روش های تولید فلنچ استیل در کوره میباشد که میتواند روند تولید فلنچ ها را تا حد زیادی تسریع کند. این روش از تولید فلنچ استیل مورد توجه بسیاری از تولید کنندگان فلنچ ها قرار گرفته است و میتواند در کنار تسهیل ساخت و تولید فلنج ها روند تولید آنها را نیز تسریع کند.

فلنج استیل

فلنج استیل گلودار جوشی

یکی از انواع فلنچ هایی که مخروطی شکل است و همچنین ماشین کاری دیواره آنها با شیب خیلی کمی انجام میشود فلنچ استیل گلودار جوشی میباشد. گلودار بودن این نوع  فلنچ استیل شاید به نظر برای زیبا شدن فلنچ باشد اما در واقع اینگونه نیست و این گلوی به کار رفته برای ساخت فلنچ تنها به دلیل محاسبات دقیق فشار، مقاومت سیال، تمایل به کنترل و تغییر پارامترها میباشد. در واقع نقش اصلی گلویی به کار رفته در ساخت این فلنج ها مقاومت در برابر فشار خارجی وارد شده بر آنها و همچنین فشار داخلی و ارتعاشات غیر مستقیم است.  فلنچ استیل گلودار جوشی خود به دو نوع مختلف تقسیم بندی میشود که باید به فلنچ های استاتیک و همچنین فلنچ های گلو دار ساق بلند اشاره نمود.

فلنج استیل کور

از انواع فلنچ استیل که به صورت بسته و درپوشی شده میباشد و مکانی نیز برای خروج ندارد فلنچ استنلس استیل کور میباشد. از وظایف این فلنچ میتوان به مسدود کردن لوله ، شیرآلات و همچنین دهانه منبع های تحت فشار میتوان اشاره نمود. فلنج استیل کور از فلنچ های بسیار پر تنش هستند و در صورتی که نیاز به فلنج مقاوم در برابر فشار و دمای بالا باشد از این فلنچ ها استفاده میشود. استاندارد پیچ و رزوه ها و همچنین مقاومت و مونتاژ این فلنچ ها اهمیت بسیار زیادی دارد. افرادی که در خطوط در  دست تعمیر  فعالیت میکنند با این نوع فلنچ ها سر و کار زیادی دارند.

فلنج استیل روکار

فلنچ استیل روکار همانطور که از نامش نیز پیداست برای موارد روکار مورد استفاده فراوانی دارد و و بمنظور اتصال زاویه ها به مسیر لوله کشی مورد استفاده قرار میگیرد. در اتصال انجام شده با این نوع فلنچ لوله به نحوی داخل فلنچ قرار میگیرد که فاصله ای بین ۳.۲ میلی متر را به وجود خواهد آورد و و در داخل و بیرون آن عملیات جوشکاری انجام میشود. در لوله کشی های معمولی از این نوع فلنچ استفاده بسیار زیادی میشود.

فلنج استیل با جوش محفظه ای

فلنج استیل با جوش محفظه ای از دسته فلنج هایی میباشد که در فشارهای بالا مورد استفاده فراوانی دارد و از ساختاری با مشخصات فلنچ، جوش فیلت، لوله یا اتصالات و فاصله انبساطی x برخوردار میباشد.

فلنج استیل

فلنج استیل رزوه ای

فلنچ استیل از نوع رزوه ای یکی از چر کاربرد ترین فلنچ ها میباشد که به توجه به رزوه های خود امکان نصب و اجرای آن تا حد زیادی اسان شده است. این نوع فلنچ استیل نیازی به جوشکاری برای اتصال ندارد و به راحتی با رزوه های خود به لوله ها  متصل میشود. البته ممکن است متناسب با شرایط و فشار از یک جوشکاری کوچک نیز برای اتصال هر چه بهتر و با کیفیت تر آن نیز کمک گرفته شود. فلنچ استیل رزوه ای بیشتر در سایزهای کوچک مورد استفاده قرار میگیرد.

فلنج استیل اریفیس

از جمله فلنج های استیل پیشرفته و با کاربرد محاسباتی عالی که در سیستم اندازه گیری تنظیم جریان نیز مورد استفاده فراوانی دارد فلنچ استیل اریفیس میباشد. فلنچ استیل اریفیس از ویژگی هایی برخوردار است که میتوان به دارا بودن پیچ جک برای باز شدن هر چه اسان تر، سوراخ های قلاویز شده برای برای اتصال وسایل مورد نیاز برای اندازه گیری، مقاومت بالا و محاسبه شده و کم عیب بودن فلنج در محاسبات اندازه گیری را نام برد.

فلنج استنلس استیل در انواع مختلف و با بالاترین کیفیت را از تجارت استیل راد بخواهید.

برای خرید فلنج استنلس استیل آن هم در انواع مختلف و با بهترین قیمت که میتواند هزینه های شما را برای خرید فلنچ نیز تا حد زیادی بکاهد تنها کافیست با کارشناسان شرکت تجارت استیل راد تماس حاصل نمایید. شرکت تجارت استیل راد از جمله شرکت هایی است که بصورت کاملا تخصصی در زمینه فروش انواع فلنچ، لوله و اتصالات و همچنین شیر آلات استیل فعالیت میکند و از ابتدای آغاز به فعالیت خود نیز همواره توانسته رضایت مشتریان خود را به طور کامل جلب نماید.  این شرکت تا کنون محصولات زیادی را آن هم   نه تنها به شهر تهران بلکه کلیه شهرهای کشور بنا به تقاضا و سفارش مشتری ارسال نموده است و تا جای ممکن نیز سعی نموده تا ارسال را تا جای ممکن در کوتاه ترین زمان  انجام دهد که تا کنون کاملا موفق عمل کرده است.

 
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :